Czy bardzo długie krwawienie przy stosowaniu antykoncepcji jest normalne?

Po ciąży gdy dostałam już okres zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Wszystko było dobrze, ale gdy wzięłam 8. tabletkę zaczęło się krwawienie przypominające miesiączkę i tak skończyłam opakowanie 21 tabletek i teraz jest 3. dzień jak mam przerwę w stosowaniu. Dodam, że wcześniej nie zażywałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o pomoc. Czy to normalne i jak długo to może trwać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Mogą się one utrzymywać przez pierwsze 3-4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Jedanka w przypadku bardzo nasilonych krwawień wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawaiam