Czy bbadania kału na pasożyty w laboratoriach są niedokładne?

Dzień dobry, Słyszałam wielokrotnie od lekarzy, że badania kału na pasożyty w laboratoriach są bardzo niedokładne i pasożyty są niewykrywane przez laborantów-mimo wielu objawów wskazujacych, że pacjent je ma.I należy takie bad.robić w labor. weterynaryjnym.Czy jest to faktycznie prawda?Moje prawie 3letnie dziecko od 1,5 roku bardzo zgrzyta zębami w nocy jednocześnie kopie nóżkami,na sińce pod oczami i pogorszył mu sie (dobry)apetyt.Czy można podejrzewać że ma pasożyty?pozdrawiam,Kasia

Milena Lubowicz

Rzeczywiście dosyć dużo wyników jest fałszywie ujemnych, nie obwiniałabym tu laborantów, a po prostu metody, które są dostępne w laboratoriach są niedoskonałe. W opisanym przypadku można podejrzewać pasożyty i myślę, że można rozważyć leczenie mimo ujemnych wyników badania z kału. Proszę porozmawiać na następnej wizycie z pediatrą o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam