Czy będę zabezpieczona przy takich długich cyklach?

Mam 36-dniowe cykle. Dziś przyjęłam ostatnią tabletkę, tzn. 21. Jest to moje pierwsze opakowanie w życiu. Z mojego kalendarzyka wynika, że jutro bym miała owulację, więc trochę boję się, czy jestem zabezpieczona i mogę kochać się bez innych zabezpieczeń.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej u kobiety, w przeważającej większości przypadków nie występuje owulacja, a jeśli wystąpi, to istnieją jeszcze inne mechanizmy zabezpieczające przed ciążą. Jeśli stosowała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, to nie ma Pani powodów do obaw. Przy zażywaniu tabletek według instrukcji, kobieta jest chroniona przed ciążą także podczas 7-dniowej przerwy.

Pozdrawiam!