Czy biała wydzielina to oznaka miesiączki?

Witam!! Ostatnio boli mnie brzuch i od około godziny zobaczyłam, że na bieliźnie mam brązowe ślady. Co to jest? Od ponad roku mam biały śluz. Czy to może pierwsze oznaki okresu mam 14 lat. Proszę o pomoc!!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Biała wydzielina z pochwy znacznie wyprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Natomiast brązowa wydzielina poprzedza bezpośrednio pojawienie się pierwszej miesiączki.
Pozdrawiam