Czy błonnik (za którego pomocą wiele osób chudnie) może stosować 14-latka?

Witam, chcę szybko schudnąć, mam 14 lat, ważę 74 kg i mierzę ok.162 . Chcę jak najszybciej zgubić fałdki z brzucha i tłuszcz z ud. Zastanawiam się nad błonnikiem, tylko czy on jest odpowiedni dla 14-latki?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Generalnie nastolatkom nie poleca się stosowania suplementów.
O wiele lepiej będzie, jeśli błonnik dostarczysz wraz z produktami naturalnymi: owocami, warzywami, produktami zbożowymi.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pamiętaj, że w Twoim przypadku ewentualna dieta (choć nie jest ona wskazana osobom młodym, których ciało nadal się rozwija) powinna być stosowana tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza/dietetyka.
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem.)
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień
- poza zajęciami W-F, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS)
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami.

Pozdrawiam