Czy błonnik zmniejsza skuteczność antykoncepcji?

Witam, od lekarza dostałam zalecenie zażywania błonnika dwa razy dziennie w roztworze z wodą. Wiem, że błonnik przyspiesza perystaltykę jelit i może zmniejszać wchłanianie niektórych leków. Co w takim razie z tabletkami antykoncepcyjnymi? Zażywanie błonnika potrwa co najmniej 3 miesiące, czy w związku z tym powinnam hormony odstawić? Pozdrawiam, K.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie wystąpi biegunka, to najprawdopodobniej działanie antykoncepcyjne będzie pełne. Jeśli ma Pani obawy, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw przez okres zażywania błonnika.