Czy ból brzucha i pochwy po stosunku może oznaczać ciążę?

Jakieś 2 tygodnie temu miałam swój pierwszy stosunek. Było to w pierwszych dniach po miesiączce. Wszystko było dobrze. Teraz musiałam mieć okres (19 czerwca), ale mi się spóźnia. Boli mnie brzuch, ale to nie jest ból ostry. I boli mnie pochwa. Jak "sprawdziłam" palcem w pochwie jest ona napuchnięta i odczuwam taki dziwny guzek (moim zdaniem nawet duży). Boje się, co to jest. Powiem, że tak się bałam, że zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywnie. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Test ciążowy z moczu jest wiarygodny w 2 tygodnie po odbytym stosunku.
Jeżeli wyszedł negatywny to prawdopodobnie nie ma ciąży.

Ból brzucha i pochwy może być spowodowany poprzez napięcie przedmiesiączkowe.

Czasami miesiączka może się opóźniać.Może to być związane z różnymi czynnikami tj. stres, dieta, przemęczenie.

Jeżeli chodzi o guzek to niestety bez badania trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.

W sytuacji, gdy miesiączka cały czas się nie pojawi uważam, że warto udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!