Czy ból brzucha i żółto-brązowe upławy w ciąży są normalne?

Witam,
mam 20 lat, jestem w 8 tyg. Ciąży, od początku ciąży towarzyszyły mi brązowe plamienia, później pojawiły się upławy, które dość nieprzyjemnie pachniały, dziś jestem w 8 tyg. ciąży i rano znowu pojawiły się brązowo-żółte plamienia. Zaczęło boleć mnie troszkę podbrzusze, które towarzyszyło mi już dziś w nocy, a w dodatku od wczoraj boli mnie bardzo głowa, nie wiem, co mam robić.
Czy to normalne, martwię się o dziecko, wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie?

Witam serdecznie,
każde plamienie/krwawienie w ciąży powinno być wyjaśnione. Plamienia na początku ciąży są dość częstym objawem. Ich przyczyną mogą być nadmierny wysiłek fizyczny, stres oraz niedobór progesteronu. W tym ostatnim przypadku należy włączyć odpowiednie leczenie.
Natomiast jeżeli wydzielina ma nieprzyjemny zapach, świadczy to o stanie zapalnym pochwy. Do tego niepokojące są również dolegliwości bólowe podbrzusza. Niestety takie objawy mogą być związane z poronieniem.
Dlatego, aby wyjaśnić przyczynę Pani dolegliwości, należy jak najszybciej zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam