Czy ból jajnika może sugerować torbiel?

Witam,dzis mam 27 dc przy cyklach25- dniowych,ok.10 dni temu mozliwa owulacja,test negatywny,mam silne bole lewego jajnika,zastanawiam sie czy wytworzyla sie torbiel czy tez bole te zwiastuja ciaze,dziekuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik torbieli, ale także innych schorzeń narządu rodnego. Jeśli wynik testu ciążowego jest negatywny to ryzyko ciąży jest niewielkie ( o ile oczywiście test został wykonany prawidłowo). W celu ustalenia konkretnej przyczyny objawów proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.