Czy ból jajników w ciąży jest normalny?

Witam jestem w 18 tyg ciązy od wczoraj po przebudzeniu zaczelam odczuwac ból lewego jajnika wzielam no-spa ale nie pomogło nadmienie ze w moczu czesto mam liczne bakterie na co biore furagine z ginekologiem prowadzacym kontaktowalam sie ale w sumie niczego sie nie dowiedzialam wizyte mam dopiero we wtorek czy bol jajnika w ciazy jest normalny? bol ten nie jest mocny ale tętniący i dokuczliwy nawet podczas lezenia.. oprocz bolu jajnika nic innego mi nie dolega

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból jajników może pojawiać się w ciąży i nie jest to nic groźnego, jednak zwykle mija on tak szybko jak się pojawił. Jeżeli jednak tak nie jest warto wykonać kontrolne badanie USG. Być może jest on związany z kolejną infekcją układu moczowo-płciowego.