Czy ból lewej strony klatki piersiowej oznacza raka płuc?

Mam bóle lewej strony klatki piersiowej. Czy to może być rak płuc?

Witam!

Niestety opisane przez Pana dolegliwości nie pozwalają na odpowiedź na pytanie. Bóle klatki piersiowej nie są specyficzne dla raka płuc - dolegliwości takie mogą występować ewentualnie w zaawansowanych stadiach, w przypadku nacieku na ściany klatki piersiowej. Do pierwszych niepokojących objawów, które mogą sugerować podejrzenie raka płuc należą - przewlekły kaszel lub zmiana jego charakteru, nawracające zapalenia płuc, zwłaszcza w podobnej lokalizacji, krwioplucie, nieco rzadziej przewlekła chrypka. Aby zdiagnozować raka płuc należy wykonać badanie obrazowe klatki piersiowej - na początku jest to zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, w uzasadnionych przypadkach wykonuje się dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie!