Czy ból nerek i zawroty głowy to objawy zakażenia boreliozą?

Czy po paru dniach po ugryzieniu przez kleszcza mogą boleć nerki i mogę mieć zawroty głowy? Nie jestem pewien, czy dobrze usunąłem kleszcza, zrobiła mi się spora pręga po ugryzieniu w brzuch - 20 cm i się ciągle powiększa.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Podane informacje są niewystarczające, by podać jaka jest dokładna przyczyna opisywanych dolegliwości. Kleszcze oprócz boreliozy są nosicielami wielu innych chorób. W związku z tym, że opisywane objawy są poważne, wystąpiły wcześnie i się nasilają, proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem. Proszę nie bagatelizować tego problemu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.