Czy ból piersi świadczy o dniach płodnych?

Witam! Przepraszam za ciagle pytania. Ale ostatnio interesuje mnie moje ciało. To znaczy, chcę mieć dziecko i obserwuję, kiedy mam dni płodne. Zwracam uwagę na wszystko, mierzenie temperatury ciała i nic. Mam mokro... rzadko odczuwam sucho. Mój śluz jest taki biały. Potem wydaje mi się, że trochę przezroczysty. Czy bóle piersi początkowo, to jest też jakiś objaw dni płodnych? Dziękuję za szybkie odpowiedzi!!! Sylwia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Obserwacja śluzu nie jest bardzo prosta. Zapewne okres płodny przypada u Pani w dniach, kiedy śluz jest przejrzysty. Zwykle jest go wtedy też więcej i odczucie "mokro" jest wyraźniejsze niż w innych dniach, kiedy jest to co najwyżej "wilgotno". Różnice w odczuciu są jednak często subtelne. Aby nauczyć się rozpoznawać dni płodne, bardzo ważne jest zapisywanie obserwacji. Wtedy szybciej uczymy się poprawnie interpretować i rozpoznawać objawy okresu płodnego i niepłodnego. Bóle piersi także mogą pojawić się w czasie owulacji, ale typowe są one dla końca cyklu (okresu krótko przed miesiączką).

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!