Czy ból w łopatce pochodzi od dyskopatii?

Mam pracę siedzącą (8 godz.za biurkiem) i od dłuższego czasu boli mnie łydka podczas chodzenia. Żeby ulżyło muszę przykucnąć lub mocno przychylić się. Na rtg wyszło, że mam dyskopatię 5 i 6 kręgu lędźwiowego. Rano wstaję i bólu nie czuję. Badanie nerwów w łydce nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Ortopeda twierdzi, że ból w łydce pochodzi od tej dyskopatii a neurolog ma wątpliwości, bo po nocy podobno też powinienem odczuwać ból. Miałem zabiegi rehabilitacyjne, które pomogły na krótko

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej wskazać konkretną przyczynę Pana dolegliwości. Teoretycznie może być to oczywiście dyskopatia, aczkolwiek możliwe są także inne przyczyny, w tym np. naczyniowe. Sugerowałabym zatem wykonanie USG doppler naczyń kończyn dolnych i konsultację z chirurgiem naczyniowym.