Czy ból w okolicach jajników w ciąży to normalne?

Witam serdecznie, 17 czerwca miałam ostatni raz miesiączkę, cykle mam regularne, co 28 dni. 20 lipca zrobiłam test - wyszedł pozytywny, 21 lipca beta wskazała 364 mlU/ml, a dwa dni później - 963 mlU/ml. Wizytę u lekarza mam dopiero 9 sierpnia, dlatego chciałabym zapytać (bo ciąża to chyba jest), czy normalnym zjawiskiem jest co jakiś czas ból w okolicach jajników, tak samo jak przed okresem? Raz czy dwa podobnie było w okolicach podbrzusza. Nie wiem co myśleć, a naprawdę się martwię :(

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Bóle podbrzusza we wczesnej fazie ciąży występują u wielu kobiet i nie powinny być powodem do niepokoju.
Może to być związane z zagnieżdżeniem zarodka oraz powiększaniem się macicy. Wizyta u lekarza specjalisty pozwoli na rozwianie wszelkich wątpliwości co do pochodzenia bólu.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl