Czy boląca zmiana w piersi może być znakiem czegoś poważnego?

Witam,

mam 20 lat. Kilka dni temu poczułam zmianę w prawej dolnej części prawej piersi, która przy dotyku bardzo boli. Wielkościowo jest to ok. 1 cm x 2 cm. Czy zmiana ta może być znakiem czegoś poważniejszego? Czy konieczne będą badania?

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie.

W młodym wieku częste są łagodne zmiany w piersiach, które mogą powodować dolegliwości bólowe. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem, który panią zbada, zaleci dodatkowe badania (USG piersi) oraz dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie