Czy bóle podbrzusza i plamienie w środku cyklu mogą oznaczać ciążę?

Mam 28 lat. 06.04.2010 poroniłam w 12. tygodniu ciąży, miałam zabieg czyszczenia. Pierwszą miesiączkę dostałam 37 dni po zabiegu. Następne cykle pojawiały się kolejno po 28., 25., 25. dniach i ostatnio po 30. dniach (25.08.2010). Przy ostatnim cyklu tydzień przed miesiączką odczuwałam bóle podbrzusza (zawsze miałam takie bóle dzień przed okresem). Oczywiście test ciążowy wyszedł negatywny, ale przy pierwszej ciąży test wyszedł pozytywny po tygodniu spodziewanej miesiączki. Ale 30. dnia dostałam plamienia jasnoróżowego z małymi niteczkami (zawsze miałąm przed okresem bruntane), następnie podczas krwawienia zauważyłam skrzepy krwi. Po okresie miałam zrobione usg, które wykazało że wszystko jest ok. Nigdy nie zdażały mi się bóle owulacyjne czy plamienia, do dziś. Mam lekkie plamienie, a jest to 16. dzień cyklu, któremu towarzyszy bóle podbrzusza i lekkie osłabienie. 13. dnia cyklu wieczorem współżyłam z mężem. Czy występujące objawy mogą świadczyć o zagnieżdżaniu się jaja płodowego, czy powinnam zgłosić się do lekarza? Dodam, że nigdy wcześnie nie miałam żadnych dolegliwości w środku cyklu, a najkrótszy cykl, jaki miałam, wynosił 25 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bóle podbrzusza i plamienie pojawiające się w środku cyklu zwykle są objawami owulacji. Jeżeli bóle i krwawienie się nie nasilą, nie musi Pani iść do lekarza.

Jeżeli w danym cyklu doszło do zapłodnienia (co następuje na 10-14 dni przed spodziewaną miesiączką) jajo płodowe zagnieżdża się w macicy po 7-12 dniach. Zagnieżdżaniu zarodka w macicy może towrzyszyć niewielkie krwawienie z dróg rodnych. Przypada ono jednak na termin spodziewanej miesiączki a nie w środku cyklu. Bóle podbrzusza nie należą do wczesnych objawów ciąży.
O pierwszych symptomach ciąży znajdzie Pani więcej informacji na stronie http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy