Czy borelioza może być zagrożeniem dla ciąży?

Choruję od jakieś czasu na boreliozę. Została ona wykryta rok temu, jednak w zaawansowanym stadium, ponieważ nie pamiętam ukąszenia przez kleszcza. Czy jeśli chciałabym zajść w ciążę, to są jakieś zagrożenia? Czy mogę poronić? Czy jeśli ciąża się utrzyma to dziecko będzie zdrowe? Przeszłam leczenie już kilkoma antybiotykami, w tym dożylnie, a wyniki nadal jeszcze są złe. Są dni, że czuję sie dobrze, a bywa, że nie mam siły wstać z łóżka.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Polecamy artykuł, jaki znajdzie Pani na jednym z naszych serwisów, tj.:
http://parenting.pl/portal/borelioza-u-kobiet-w-ciazy

Znajdzie tam Pani wyczerpującą odpowiedź na wszystkie nurtujące Panią pytania.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl