Czy borelioza może utrudnić zajście w ciążę?

Nurtują mnie następujące pytania: Czy kobieta chorująca na boreliozę może mieć problemy z zajściem w ciążę? Czy fakt, że jest się chorym na boreliozę zagraża dziecku? Jakie są wskazówki dla ciężarnych z boreliozą? Wiem, że wątek pojawiał się już na forum, ale docierające do mnie informacje są rozbieżne i już sama nie wiem... Może zostały przeprowadzone jakieś nowe badania w tym kierunku i lekarze zaczęli mówić jednym głosem.

Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Brak jest badań potwierdzających wpływ infekcji Borrelia burgdorferi na płodność kobiety. Nie dysponujemy również danymi dotyczącymi przebiegu boreliozy u ciężarnych. W przypadku stwierdzenia boreliozy u kobiet w ciąży zawsze podejmujemy leczenie antybiotykami bezpiecznymi dla rozwijającego płodu. Radzę skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych, mającym doświadczenie w leczeniu boreliozy.