Czy brak akcji serca oznacza, że nie ma szans na prawidłową ciążę?

Ciąża. Pęcherzyk ciążowy widoczny. Kształt pęcherzyka okrągły. Średnica pęcherzyka=31mm, echo zarodka CRL=13mm, akcja serca (ASP) nieobecna, ocena pęcherzyka żółciowego średnica=4mm. Czy powinnam się martwić o swój płód ? Czy brak akcji serca oznacza że nie ma szans ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy powtórzyć badanie. Należy jednak liczyć się z obumarciem ciąży.