Czy brak miesiączki może być spowodowany odstawieniem tabletek?

Witam około 2 tygodni temu powinnam dostac okresu ostania miesiaczke mialm na poczatku wrzesnia . pod koniec sierpnia odstawilam tabletki oc-35 milam je przepisane ze wzgledu na nadmierne owlosienie . okres spuznia mi sie około 2 tygodni zamiast tego mam plamienie krwiste czasami blado rozowe nie robilam testu na ciaze , stosunek z partnerem miałm przerywany czy to moze byc ciaza czy moze brak okresu jest spowodowanem odstawienie tabletek
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Proszę bowiem pamiętać, że stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną. Przede wszystkim proszę zatem wykonać test ciążowy. Teoretycznie, brak miesiączki może być jednak także związany z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Wiele kobiet po odstawieniu tabletek miewa przejściowe zaburzenia miesiączkowania.