Czy brązowe plamienia są spowodowane nadżerką? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Witam.   Mam pytanie, ponieważ już od jakiś 3 lat przed okresem 1-2 dni mam brązowe plamienia, potem jest okres 4-5 dni i po okresie znowu 2-3 dni brązowego śluzu (mam 23 lata). Czym to może być spowodowane? Dodam, że mam nadżerkę i mój ginekolog twierdzi, że to może być spowodowane przez nią. O tym, że mam nadżerkę dowiedziałam się niedawno, ale mi się wydaje, że to nie jest przyczyną tego plamienia. I czy te brązowe plamienia mogą utrudnić zajście w ciąże??

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Brązowa wydzielina z pochwy może być spowodowana kilkoma czynnikami. Należą do nich zaburzenia hormonalne a także zmiany w obrębie narządów rodnych takie jak mięśniaki, polipy, czy nadżerki. Ponieważ brązowa wydzielina jest objawem nieprawidłowości w obrębie układu płciowego może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę. Jeśli nie ma Pani zaufania do swojego lekarza zawsze można skorzystać z usług innego specjalisty. Proszę nie lekceważyć tego problemu.