Czy brązowe plamienia świadczą o braku owulacji?

Ja mam takie pytanie, bo zawsze tydzień przed miesiączką mam brązowe plamienia (czy oznacza to, że nie było owulacji). Nie używam żadnych zabezpieczeń, bo staramy się z mężem o dziecko. Miałam ciążę obumarłą, parę miesięcy temu w 13 tygodniu ciąży, a na dodatek nie mam chyba żadnego śluzu wskazującego owulacje tylko czasami taki lekko biały, ale tak troszeczkę.
Dziękuje za odpowiedź

Witam serdecznie,

Plamienia przed miesiączką zazwyczaj są związane z zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niewydolności ciałka żółtego. W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie odpowiednich badań hormonalnych. Prawdopodobnie konieczne będzie leczenie farmakologiczne.
Należy to wyjaśnić przed zajściem w ciążę. Takie zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną problemów z donoszeniem ciąży. Powinna Pani umówić się na wizytę do ginekologa.
Zdarza się,że ilość śluzu płodnego jest mała. Ale nie oznacza to,że go nie ma.

Pozdrawiam