Czy choroba mogła przejść na macicę?

Witam, mam 18 lat. Od 2 miesięcy z mojej pochwy wydzielał się biały, nieprzyjemnie pachnący śluz, o konsystencji kremu. Zdarzało się, że miała kolor seledynowy. Pochwa bardzo swędziała i piekła. Na czas okresu świąd ustąpił, jednak po skończeniu menstruacji wrócił. Obecnie pochwa mnie już nie swędzi, jednak wydziela się biały śluz o nieprzyjemnym zapachu. Okres spóźnia mi się już 2 tygodnie, jednak odczuwam ból jak przy menstruacji. Co to może być?

Witam serdecznie,

świąd, pieczenie pochwy oraz upławy o nieprzyjemnym zapachu są oznaką stanu zapalnego pochwy.
Stany zapalne mogą szerzyć się na pozostałe części narządu rodnego. Dlatego może dojść do zaburzenia miesiączkowania.

Ważne jest również odpowiednie leczenie. Ponieważ nieleczone stany zapalne mogą skutkować problemami z zajściem w ciążę. Zatem powinna się Pani udać na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam