Czy ciąża bez objawów zdarza się często?

Witam. Czy ciążą bez objawów zdarza się często? Jestem w 10tyg ciąży ale praktycznie nie mam objawów ciąży trochę się martwię bo nie wiem czy to normalne. Lekarz w 8tyg sprawdził czy pęcherzyk ciąży wygląda na 8tyd ale zrobił to tylko ręką i mówił że wszystko wskazuje na 8%2Atyd czy jest możliwe że lekarz wyczuje ręką pęcherzyk? I czy te brak objawów to jakiś zły znak? Wszystkie wyniki mam dobre a czy one by wskazały na jakiś problem z maleństwem to moja pierwsza ciąza i bardzo się boję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli nie ma Pani objawów ciąży, to należy się tylko cieszyć, że jest Pani w tej znacznie mniejszej grupie szczęśliwych kobiet, które nie mają negatywnych objawów (zwłaszcza) w pierwszym trymestrze. Brak objawów nie stanowi powodu do niepokoju. Ręką nie sprawdza się pęcherzyka, tylko wielkość macicy i położenie dna macicy, na podstawie których można w przybliżeniu ocenić, który to tydzień ciąży.