Czy ciąża jest możliwa pomimo miesiączki?

Witam,
11 grudnia kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczeń. Po tygodniu, to jest około 18-19 grudnia poszłam do ginekologa. Usg nic nie wykazało. 24 dostałam okres. Czy mogę być w ciąży?

ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Niestety nie podała Pani w jakiej fazie cyklu miesięcznego doszło do zbliżenia - oczywiście określenie, czy to były dni płodne, czy niepłodne nie daje stu procentowej pewności, ale pozwala z grubsza określić prawdopodobieństwo.
Badanie usg wewnątrzpochwowe po 7 dniach od możliwej daty koncepcji nie wyklucza w 100% możliwości ciąży, ponieważ to bardzo krótki odstęp czasowy. Wystąpienie miesiączki zmniejsza prawdopodobieństwo istnienia ciąży, ale jej nie wyklucza. Dlatego w razie dalszych wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Tutaj znajdzie Pani informacje o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!