Czy ciąża przebiegnie jednak normalnie?

Witam, kilka dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży, robiąc sobie test ciążowy. W celu potwierdzenia ciąży udałam się do ginekologa, niestety usłyszałam to, czego nie chciałam usłyszeć, czyli że pęcherzyk ciążowy ma wielkość na czwarty tydzień, a z obliczeń lekarza wychodzi, że jestem w ciąży w 6 tygodniu. I że może się okazać, że ciąża jest martwa... Proszę o pomoc. Dodam tylko, że ostatnią miesiączkę miałam 11 lutego. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

W tej sytuacji konieczne jest powtórzenie badania USG po tygodniu lub dwóch. Szanse na prawidłowy przebieg ciąży istnieją. Trzeba brać pod uwagę możliwość błędu pomiaru - w przypadku tak niedużych struktur nietrudno o pomyłkę! Proszę dbać o siebie, nie martwić się na zapas i spokojnie udać się na kontrolę w terminie wyznaczonym przez Pani lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!