Czy ciąża w trakcie połogu jest możliwa?

czy podczas pologu można zajść w ciaze i kiedy powinno się uprawiac seks po porodzie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z medycznego punktu widzenia stosunek w połogu nie jest przeciwwskazany. Szansa na kolejną ciąże jest realna od momentu kiedy wystąpi regularne krwawienie miesięczne. Zwykle występuje ono już w pierwszym - drugim miesiącu po porodzie.

Tak połóg nie chroni przed ciążą .Pierwsza wizyta w połogu u ginekolo
ga po porodzie powinna być po 6 tyg . i dopiero potem można podjąć
współżycie

Połóg nie chroni przed kolejnym poczęciem. Są odpowiednie środki dla kobiet stosujących karmienie naturalne. Proszę z tym zwrócić się do poradni K
Dr med. Leszek Włodarczyk