Czy Citalopram wpływa na zaburzenia snu?

jestem znerwicowana, nie mogę spokojnie spać!! nie mogę zasnąć a rano budze się od razu z bólem brzucha i stresem na twarzy!! angielski lekarz przepisał mi CITALOPRAM. na razie biore go 5 dni! mam go brać rano czy wieczorem???!!!on wkońcu usypia czy wręcz przeciwnie????na razie biore koło 13 gdziny bo tak zaczęłam, ale ide spać o 5 rano a budze się o 10 i już nie zasne!jestem wykończona!!!melisa, rumianek itd.nie pomagają! jeszcze bardziej się stresuje tym że spać nie moge!

Citalopram to lek z grupy SSRI. Te leki działają przede wszystkim przeciwdepresyjnie. Obniżają też poziom odczuwanego lęku i napięcia i pomagają wyregulować sen.

ALE: zanim te leki zaczną w pełni działać, musi minąć minimum dwa tygodnie regularnego stosowania. To, że po pięciu dniach nie widać jeszcze efektów - to normalne. Co do dawkowania, to lek należy brać raz na dobę, o stałej porze.

Pozdrawiam!