Czy cukrzyca wpływa na wynik testu ciążowego?

Z narzeczoną staramy się o dziecko. Niedawno zrobiła sobie test ciążowy, który wypadł negatywnie. Objawy ma charakterystyczne dla ciąży, np. mdłości. Codziennie bada sobie temperaturę w pochwie i od tygodnia ma powyżej 37°C. Proszę o odpowiedź na pytanie - czy cukrzyca (typ 1) może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

ponad rok temu

Witam!

Domowe testy ciążowe wykrywają w moczu obecność Hcg - hormonu wytwarzanego przez zarodek od momentu zagnieżdżenia się w ścianie macicy. Cukrzyca nie wpływa na wiarygodność testu. Jednak domowe testy ciążowe nie wykazują się 100% wiarygodnością. Poza tym test należy wykonać w odpowiednim czasie - nie wcześniej niż w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku.

Jeżeli nie jest za wcześnie, mogą Państwo wykonać oznaczenie Hcg we krwi w laboratorium - bardziej wiarygodne badanie.

Z drugiej strony powyższe objawy mogą być oznaką infekcji przewodu pokarmowego lub zwykłego przeziębienia. Mogą też być wynikiem zbyt wysokich wartości cukru we krwi.