Czy cysta jest niebezpieczna w przypadku planowania dzieci?

Witam. Mam 19 lat kilka dni temu wykryto u mnie w przydatku prawym cystę wielkości 64mm x 54 m, lekarz powiedział że jajnik jest zniszczony ale powinien się zregenerować. W poniedziałek mam iśc do szpitala i będę miała laparoskopię. Chciałam sie zapytać czy ta cysta może być dla mnie niebezpieczna? Czy w przyszłości będę mogła mieć dzieci? Czy powinnam bać sie laparoskopii oraz jak sie do niej przygotować?

Sama laparoskopia natomiast, jeśli są do niej wskazania - to zdecydowanie najlepsza opcja.