Czy czerwono-żółte oczy mają związek z nowotworem?

Witam! Mam 20 lat. Mam bardzo żółte i przekrwione oczy (zazwyczaj tylko pod wieczór). Pracuję 10 godzin dziennie, ale oczy mam takie nawet w dni kiedy nie pracuję. Dodam, że do przekrwionych oczu doszły jeszcze bóle mięśni i drgawki, które były tak silne, że nie mogłem otworzyć drzwi samochodu. Robiłem badania krwi, które wykazały podwyższony poziom żółtaczki i podwyższony poziom zapalenia krwi. Po kilku dniach diety nakazanej przez lekarza i zwolnienia lekarskiego od pracy ponowiłem wyniki. Wykazały one, że mój stan znacznie się poprawił. W internecie znalazłem informacje na ten temat i okazało się, że żółtaczka mechaniczna przebiega w ten sposób ("sama ustaje po kilku dniach") jednak znalazłem tam również informacje, że przyczyną jest lub może być guz nowotworowy... Czy te wszystkie objawy są z przemęczenia? Czy to może być nowotwór? Proszę o odpowiedź, gdyż w mojej okolicy lekarze nie są zbyt przejęci żadnym z pacjentów...
20 LAT ponad rok temu

Witam!

Żółte zabarwienie oczu było wynikiem zastoju żółci w wyniku którego przezroczyste twardówki zmieniają kolor. Objaw ustępuje po unormowaniu się poziomu bilirubiny we krwi.
Przyczyn żółtaczki mechanicznej może być wiele, niekoniecznie tylko nowotwór, także na pewno proszę nie wpadać od razu w panikę, np. zator żółci, ucisk z zewnątrz na przewody żółciowe, itp itd.
Proponuję udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie na ewentualną konsultację do ośrodka o wyższej referencyjności niż szpitale w okolicy.

Pozdrawiam serdecznie