Czy częste infekcja gardła, powiększone węzły chłonne i inne objawy mogą sugerować białaczkę?

Witam, mam 28 lat. Od dłuższego czasu występują u mnie objawy identyczne, jak przy białaczce: duszności, osłabienie organizmu (męczę się przy wysiłku), stany podgorączkowe, no i częste infekcje gardła (powiększone węzły chłonne), zabarwienia skóry, opryszczka. Poniżej umieściłam wyniki morfologii: Leukocyty 4,1 tyś/ul; Erytrocyty 4,50 mln/ul*; Hemoglobina 8,0 mmol/l; Hematokryt 0,387; MCV 86,0 fl*; MCH 1778 amol; MCHC 20,7 mmol/l; Płytki krwi 225 tys/ul; Limfocyty % 47%*; -H Inne( Eo,Bazo, MONO)% 8%; Neutrofile % 45 %*; Limfocyty# 1,9 tys/ul*; Inne(Eo,Bazo, Monno)# 0,3 tys/ul; Neutrofile# 1,9 tys/ul*; -L PDW 15,4 fl; MPV 12,20 fl; P-LCR 0,419; OB 4 mm/h*. Proszę o pomoc, czy to może być białaczka?
28 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Z przedstawionego wyniku badania możemy raczej wykluczyć białaczkę.

Częste infekcje gardła mogą być spowodowane przerośniętymi migdałkami podniebiennymi

Uważam, że powinna udać się Pani na wizytę do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi bezpośrednie badanie co pozwoli na uchwycenie przyczyny dolegliwości.

Pozdrawiam!