Czy częste operacje polipów odbytnicy mają wpływ na upośledzenie funkcji seksualnych?

Mam 57 lat, od 2006 miałem 7 operacji na nawrotowy polip odbytnicy usytuowany około 3 cm od zwieraczy odbytu. Rozpozn. histopat. adenoma tubulo - villosum \LGD\. Jaki wpływ na organizm mają tak częste operacje, tym bardziej że po każdej czuję coraz bardziej upośledzenie funkcji seksualnych?

Jeśli polipy były usuwane z wycięciem ich miejscowym z błony śluzowej odbytnicy to na pewno nie mają takie zabiegi wpływu na Pana życie seksualne w żaden sposób. Nerwy odpowiedzialne za wzwód są głęboko położone w miednicy mniejszej, daleko od śluzówki odbytnicy, poza zakresem ściany odbytnicy. Tylko po całkowitych resekcjach odbytnicy może dojść do zaburzeń w zakresie funkcji seksualnych u mężczyzny. Wycinanie miejscowe polipów, nawet nawrotowych nie ma żadnego wpływu na seksualność mężczyzny czy kobiety.