Czy da sie coś zrobić z tym, że mam niepełne i nierówne piersi?

Witam, mam 22 lata miesiączkę dostałam w wieku 12 lat i wtedy zaczęły mi rosnąć piersi no i szybko też przestały, mam niepełne, a do tego jedna pierś jest trochę mniejsza od drugiej. Za pół roku wychodzę za mąż i chciałam się zapyta, czy można coś na to poradzić?
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Asymetria wielkości piersi jest rzeczą fizjologiczną u kobiet. Najczęściej pojawia się już w czasie dojrzewania płciowego i czasami ulega wyrównaniu w wieku dojrzałym choć nie zawsze.
Niestety istnieją ograniczone możliwości poprawy warunków Pani biustu. Polecane w reklamach preparaty zawierające fitoestrogeny lub tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe (estrogen + progesteron) mogą zwiększyć rozmiar biustu, ale przejściowo tylko na czas stosowania preparatów.
Ciągle jedyną skuteczną i trwałą chociaż budzącą wiele kontrowersji metodą pozostaje chirurgia plastyczna.

Redakcja abcZdrowie.pl