Czy da się pozbyć mięśni z nóg?

Witam! Od dziecka zmagałam się z nadwagą. W 5 klasie ważyłam 65 kg przy wzroście 165 cm. Teraz mam 13 lat i ważę 64 kg przy wzroście 171 cm, chciałabym się zapytać, czy da się pozbyć mięśni nóg? Jak tak, to w jaki sposób? Oczywiście też mam trochę tego tłuszczu na nogach. Nie uprawiam żadnego sportu. Moja ciocia, babcia i siostra mają umięśnione nogi. Naprawdę bardzo mi na tym zależy!; )

Witam,

nie wiem dlaczego chcesz się pozbyć mięśni nóg, które są niezbędne dla organizmu, przyspieszają też tempo przemiany materii, dzięki czemu energia nie odkłada się w postaci tłuszczu. Warto udać się do poradni dietetycznej i sprawdzić skład swojego ciała, po to aby upewnić się, czy to na pewno mięśnie czy może tkanka tłuszczowa.

Dodatkowo Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie masz nadwagi. Być może błędnie postrzegasz swoje ciało. Jeśli chcesz wysmuklić nogi, polecam uprawianie takich sportów jak: pływanie, stretching czy pilates.

Pozdrawiam