Czy depilacja woskiem może powodować trądzik?

Po depilacji pojawiają mi się czerwone kropki z ropą. Czy to jest efekt woskowania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Kobiety często stosują depilację woskiem. Zabieg taki polega na usuwaniu włosów poprzez nałożenie plastra wosku na włosy, odczekaniu, aż zastygnie, a następnie zerwaniu go. Działanie to może doprowadzić do stanu zapalnego mieszków włosowych. Stan ten jest wynikiem zakażenia gronkowcem, a nie przez Propionibacterium acnes, i wymaga odpowiedniego postępowania.