Czy depresja występuje u nastolatków?

Czy nastolatki choruja na depresję czy po prostu obiżenie nastroju jest związne z dojrzewaniem i dzieje się tak u wiekszości młodzieży?

Nastolatki tak samo jak dorośli mogą chorować na depresję. Ale mogą też czasem mieć "doła" nie mając depresji. Dobrym pomysłem może być znalezienie w internecie skali depresji (np. Skala Depresji Becka - BDI) i wypełnienie jej bądź konsultacja.

Dzień Dobry,

Jeśli ma Pani wątpliwości warto porozmawiać o nich ze specjalistą (psychologiem lub psychoterapeutą). Stawia Pani bardzo ogólne pytanie ale jak sądzę kryje się pod nim jakaś osobista trudność. Osobiście zachęcałbym Panią do konsultacji w tej sprawie. Myślę, że warto aby poszła Pani na pierwsze spotkanie sama (bez osoby, o którą chodzi) i wspólnie z psychologiem, po szerszym omówieniu problemu, zdecydowała co dalej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.