Czy dieta 1000 kcal jest bezpieczna w przypadku astmy alergicznej (wziewnej)?

Witam, mam 22 lata, ważę 67 kg. Cierpię na astmę alergiczna wziewną, używam inhalatora. Wcześniej odchudzałam się dietą 1000 kcal, ustalając sobie sama posiłki. Robiłam to zgodnie ze wskazówkami, jakie udało mi się znaleźć na innych stronach interentowych. Mam pytanie czy to prawda, że osoby cierpiące na astmę jak np. ja nie powinny stosować diet odchudzajacych, gdyż to zaburza ich system oddechowy i zakłóca system hormonalny odpowiedzialny właśnie za ten układ? Jakie pory roku są odpowiednie na wprowadzenie diet odchudzających? Bardzo proszę o radę w tych kwestiach ;) Pozdrawiam ;)

Witam,

Prosiłabym o podanie wzrostu, gdyż bez tej informacji nie jestem w stanie określić, czy rzeczywiście ma Pani nadwagę. Myślę, iż stosowanie racjonalnej diety odchudzającej (przy tempie odchudzania 05,-1kg), nie powinno powodować zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Zawsze trzeba analizować zyski i straty. Wiadomo, iż u osoby o znacznym stopniu otyłości, dieta będzie istotna ze względu na wysokie ryzyko powikłań wynikających już z samej nadmiernej masy ciała. Odnośnie pór roku, to nie ma jakiejś reguły. Łatwiej jest stosować taką dietę wiosną, kiedy mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców. Poza tym pogoda sprzyja aktywności fizycznej.

Pozdrawiam