Czy dla osoby po usunięciu guza pozagałkowego poród naturalny jest bezpieczny?

JESTEM PO DWUKROTNYM USUNIECIU GUZA ( W1981, 2011) POZAGAŁKOWEGO OKA, DODAM ZE NA OKO TO NIE WIDZE. JESTEM WIEC OSOBA JEDNOOCZNĄ Z WADA WZROKU - 0,75.JESTEM W CIAŻY I MOJE PYTANIE WIĄŻE SIE Z PORODEM. CZY PORÓD NATURALNY JEST DLA MNIE BEZPIECZNY CZY TEZ LEPIEJ ZDECYDOWAC SIĘ NA CESARKĘ. MAM 37 LAT TO PIERWSZA CIĄŻA

Witam. Poród drogą naturalną może doprowadzić do progresji wady wzroku, w związku z czym korzystniejsze wydaje się rozwiązanie ciąży drogą cięcia cesarskiego.