Czy dni płodne mogę wyliczyć na podstawie miesiączki?

Witam. Pod koniec sierpnia brałam tabletki na opóźnienie miesiączki (ze względu na ważny wyjazd) i miesiączka po odstawieniu wystąpiła 7 września. Później powinna być 7 października, z racji takiej, że cykle mam równo co miesiąc. Jednak przesunęła się na 20 października. Czy dni płodne mogę wyliczyć na podstawie tej miesiączki? Jak mam to zrobić? Wg kalendarzyka wyszło, że je mam od 1 do 9 listopada. To prawda? Dodam, że od 4 dni mam bardzo powiększone i bolące piersi. Chciałabym zajść w ciążę.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować zaburzenia cyklu. Sugeruję,aby prowadziła Pani obserwacji śluzu ( ciągliwy jest charakterystyczny dla okresu okołowulacyjnego), może Pani skorzystać również z testów owulacyjnych. Jednakże, jeśli współżyje Pani regularnie kilka razy w tygodniu, to szanse na ciążę są wysokie. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.