Czy dobrze się odżywiam?

Dzień dobry! Piszę, ponieważ prosiłbym o pomoc w dobraniu odpowiedniej diety. Od 2 lat ćwiczę regularnie na siłowni. Mam jakieś tam efekty. Utyłem 12 kg najwięcej przybrałem w rękach i plecach, bardzo urosła mi siła, moje mięśnie nie są jednak zbytnio wyrzeźbione i niestety troszkę zaniedbałem brzuch i troszkę urósł. Ostatnio wziąłem się za niego i zaczął spadać. Chciałbym przede wszystkim bardziej wyrzeźbić ciało. Proszę o podpowiedź, czy moja dieta jest dobra i co zmienić. (Ćwiczę w pon- śr- piątek i dodatkowo we wtorek tylko bieżnia 30-40 minut, po każdym treningu robię brzuszki).

7 rano - miska muesli (płatki owsiane z miodem, rodzynki, suszone owoce, ziarna) z mlekiem; 11 - 1 podwójna kanapka chleba razowego z ziarnami z szynką i sałatą, ogórkiem i około 250 g twarogu półtłustego; 13 - banan (żeby wytrzymać do obiadu); 15 - najczęściej 200 g gotowanej piersi z kurczaka z ryżem i sałatką, czasem pierogi, lub spaghetti; od 16-17:30 ćwiczę (w czasie ćwiczeń piję tylko wodę), od razu po ćwiczeniach zjadam banana; około 18 zjadam soczewicę (około 100 g) i do tego skibka chleba razowego z szynką i sałatą, i do tego piję kefir; 20 - skibka chleba razowego i do tego ryba (najczęściej śledź w śmietanie, jem samego śledzia, śmietany nie lubię lub jakiś szczupak smażony, czasem płotki, leszcze z octu, te ryby łowię sam, jestem wędkarzem) lub zamiast tego gotuję 2 jajka na twardo.

Od czasu do czasu kupuje sobie orzeszki ziemne niesolone (nie lubię soli). W weekendy czasami żona na obiad robi rybę z piekarnika np. łososia lub dorsza, czasem jemy chińskie jedzenie, jakiś ryż z kurczakiem. W ciągu dnia wypijam butelkę 1,5 l wody, a do posiłków piję soki. Sporadycznie piję alkohol, ale nie często. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam!
Ćwicząc na siłowni należy określić swój cel, mianowicie tzw. trening na przyrost masy oraz rzeźbienie mięśni. Jeśli Pana interesuje ten drugi cel to należy zadbać o odpowiedni profil składnikowy i kaloryczny przyjmowanych pokarmów i płynów. Należy unikać cukrów prostych tzn. soków, dżemów, słodyczy. Pić jak najwięcej wody mineralnej, która oprócz funkcji elektrolitowej wypełnia światło przewodu pokarmowego zmniejszając uczucie głodu. Stosować produkty wysoko białkowe tzn. ser biały, jaja, mięso kurczaka. Należy przy tym pamiętać o walorach zdrowotnych dlatego posiłki należy spożywać regularnie i w niewielkich ilościach. Bardzo dobrze, że w Pana diecie znalazły się ryby, które są źródłem kwasów omega-3. Proszę starać się unikać soków i napojów słodzonych. Ogólnie jadłospis jest dobry i przy regularnym treningu złożonym z dużej ilości powtórzeń ćwiczeń, koncentrujących się na odpowiednich partiach mięśni powinien Pan osiągnąć swój cel. Pozdrawiam serdecznie!