Czy dobrze zrobiłam?

Pisałam do Pani odnosnie chłopaka ,który zablokował sie po stracie ukochanej rok temu. pisałam ,że czuję że mnie kocha ale boi się podjąć ryzyko,pytałam jak odblokować jego serce..poradziła mi pani abym byla cierpliwa.. nie dałam rady napisałam mu,że nie mam sił i muszę zakonczyć tą znajomość .i że bardzo go kocham i jest dla mnie niezwykle ważny.kontakt sie urwał on wyjechał za granicę. liczę na to ,że może poukłada sobie wszystko i za jakiś czas po powrocie odezwie sie sam..czy dobrze zrobiłam ?jest mi żle strasznie ale wiem ,że urzymując z nim kontakt cierpie bardziej..ale z drugiej strony boje sie ze zapomni o mnie..

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie,

Nie mam takiego prawa, aby oceniać Twoje postępowanie. Zrobiłaś tak jak w danym momencie potrafiłaś, czy była to najlepsza decyzja czas pokaże.

Zwróć uwagę, czy poprzez swoje działanie nie próbujesz manipulować uczuciami tego chłopaka. Nie nabierze większego zaufania i pragnienia nowego związku pod wpływem wymuszania konkretnych zachowań. A o tym mogą świadczyć Twoje wątpliwości i trochę to co zrobiłaś, ponieważ decydując się zerwać znajomość nadal masz nadzieję, że chłopak o Tobie nie zapomni. To samo w sobie jest sprzeczne. Miłość polega na dawaniu wolności wyboru i akceptacji drugiej osoby takiej jaką jest, z jej doświadczeniami, lękami, decyzjami, które są dla nas czasem bolesne. No a w każdym razie takie jest moje zdanie.

Zastanów się po prostu czego chcesz, na czym najbardziej Ci zależy, a sprawy, na które nie masz wpływu pozostaw swojemu biegowi.

Życzę powodzenia! pozdrawiam