Czy dobrze zrobiłam, zażywając 2 tabletki antykoncepcyjne na raz?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne, ale niedawno trochę z nimi namieszałam - zapomniałam 1 tabletki w 1 tyg, wzięłam na drugi dzień dwie. Moje pytanie brzmi, jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli wystąpiło krwawienie z odstawienia, zrobiłam też test(negatyw) 24 dni po ostatnim stosunku(w trakcie trwania okresu). Czy powinnam wykonać jeszcze jeden test powiedzmy za tydzień, czy mogę już być pewna na 100%, że nie jestem w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę wykonać jeszcze jeden test ciążowy.