Czy dodatni odczyn WR oznacza kiłę?

Czy jest możliwość, że dodatni odczyn WR nie świadczy o kile? Jestem bardzo rozbita po stwierdzeniu pani w okienku laboratoryjnym - do weryfikacji wynik poszedł. Stan zapalny dróg rodnych utrzymywał się u mnie jakiś czas, stosowałam przepisane antybiotyki, globulki, stan zapalny ustąpił, miałam szerokie spektrum badań - tarczyca, hormony, przeciwciała, HIV, te badania wyszły pozytywnie. Lekarz stwierdził - stan menopauzy, powiększona macica, mięśniaki. Proponowany zabieg operacyjny.

Witam serdecznie!

Tak, istnieje taka możliwość. Może dojść do takiej sytuacji, że wynik będzie dodatni, a nie stwierdza się obecności kiły - jest to tak zwany wynik fałszywie dodatni.
Zdarzyć się tak może między innymi w przypadku chorób autoimmunologicznych, kiedy zakłócony jest układ immunologiczny, w niektórych chorobach zapalnych czy w ciąży. Z tego powodu konieczna jest weryfikacja wyniku i poszerzenie badań. Proszę spokojnie zaczekać na kolejne wyniki.

Pozdrawiam