Czy domowy test ciążowy jest wiarygodny?

Dzień dobry. Ostatni okres miałam 15 lipca. Według moich obliczeń okresu powinnam dostać około 14 sierpnia. Jednak sie nie pojawił. Dzisiaj, 16.08, zrobiłam test ciążowy z popołudniowego moczu. Wyszedł negatywnie.

Czy jest on wiarygodny? Nie mam powodów do obaw? Okres powinien sie pojawić w najbliższym czasie? Z góry dziękuję i liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Teoretycznie, domowe testy ciążowe z moczu powinny dawać wiarygodne wyniki już w terminie spodziewanej miesiączki. W praktyce jednak często w tak wczesnym okresie ewentualnej ciąży dają one wynik fałszywie negatywny. Dlatego jeśli krwawienie nie wystąpi w ciągu najbliśzego tygodnia, radzę ponowić test.

Alternatywnie może Pani już dziś zrobić test z krwi - badanie poziomu betaHCG we krwi, możliwe do wykonania w prawie każdej przychodni. Test ten jest pewniejszy i daje wynik pozytywny już po 7-8 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!