Czy dwa negatywne wyniki testu ciążowego płytkowego wykluczają ciążę?

Dzień dobry,
mam takie pytanko, a zarazem problem. Kocham się z moim chłopakiem od ponad roku bez zabezpieczenia, ale nigdy nie dochodził we mnie. Ostatni raz kochałam się z nim 16 stycznia.
Mój problem polega na tym, że od momentu, kiedy dostałam pierwszy raz miesiączkę nie mam regularnych cykli, 27 dzień cyklu wypadł mi 25.stycznia i nie bolały mnie piersi i nie bolą, (gdzie zawsze bolą). W podbrzuszu czuje dziwne uczucie tak jak bym coś tam miała, ale ogólnie czuję się dobrze.
W poniedziałek (27 dzień cyklu -możliwej miesiączki) zrobiłam test i wyszedł negatywny, dziś z rana (29 dzień cyklu-możliwej miesiączki) powtórzyłam go i również wyszedł negatywny).
W tym czasie bardzo się stresowałam, nie spalam czasami, a nasze ostanie współżycie było w moje dni niepłodne.
Czy to możliwe, że mogę być w ciąży? Najbardziej stresuję się tym dziwnym uczuciem w brzuchu czy to się czuje? Mój chłopak ma 30 lat, słyszałam, że plemniki w tym wieku już są słabsze?!
Aha wspomnę jeszcze, że boli mnie brzuch ale nie wiem czy to nie było wynikiem stresu.
Proszę o radę.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Dwa negatywne wyniki testu ciążowego płytkowego wykonanego odpowiednio w 10 i 12 dniu po stosunku praktycznie wykluczają możliwość tego, że zaszła pani w ciążę.

Nieregularne cykle miesięczne mają wiele przyczyn, często może to być związane ze stresującym stylem życia, złym odżywianiem i innymi. Czasem przyczyna tkwi w pewnych zaburzeniach hormonalnych. Jeśli Panią one niepokoją radzę skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, być może zleci pewne badania.

Odnośnie "dziwnego uczucia" i bólu podbrzusza możliwe jest, że związane są one ze stresem, który Pani przeżywa, mogą też wskazywać na zbliżającą się miesiączkę. Ból i uczucie czegoś w podbrzuszu nie są charakterystyczną cechą wczesnej ciąży.

Polecam lekturę artykułów o objawach ciąży, o fizjologii cyklu miesięcznego, a także o testach ciążowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.