Czy dyskopatia szyjna jest uleczalna?

Czy dyskopatia szyjna jest uleczalna? Jeśli tak to w jaki sposób?

Szanowny Panie, na tak postawione krótkie pytanie ( zawierające w swej treści jednoznaczne rozpoznanie)nie można udzielić krótkiej odpowiedzi.
Dyskoptia i związane z nią objawy moga kwalifikowac pacjenta do różnych sposobów postępowania: leczenia zachowawczego - leki + rehabilitacja lub operacyjnego - w przypadku np. objawów uciskowych w zakresie kr. szyjnego. Powinien Pan poddać się szczegółowemu badaniu przez spec. ortopedę lub neurloga, którzy zadecyduja czy i jakiego rodzaju badania dodoatkowego powinny zostać wykonane w Pana wypadku oraz zlecą odpowiednie leczenie. Pozdrawiam

Dyskopatia jako taka nie jest "uleczalna". Pomimo istnienia dyskopatii wcale nie musisz cierpieć. Nie znaczy to jednak, że nie można pomóc. Można stosować różne zabiegi fizykalne, terapię manualną, gimnastykę leczniczą. Takie postępowanie we większości przypadków skutkuje ustąpieniem bólów. Można powiedzieć, że chory został uleczony, gdyż nic nie boli. Dyskopatia jednak, jako taka, pozostała...