Czy dziecko może być pod opieką endokrynologa dla osób dorosłych?

Mój syn ma stwierdzoną niedoczyność tarczycy pod postacią choroby Hashimoto. Mimo leczenia od roku ma problem. Podaję ostatnie wyniki -20.05.2010 r.: TSH - 7,81 (dawka leku zmieniona na 50 E***) -12.06.2010 r. TSH - 3,553 (dawka zmienina na 1/2 tabl. ze 125 czyli 62,5) -23.08.2010 r. TSH - 6,247 (przy normie do 4,94, tu idę jutro do lekarza). Syn ma 16 lat i 8 miesięcy. Jesteśmy pod opieką endokrynologa dziecięcego. Ponieważ mam trudności z ustaleniem terminów u endokrynologa dziecięcego, czy może on być już pod opieką lekarza dla osób dorosłych? Jaka jest granica, co jest wyznacznikiem, czy tylko dokładna data urodzenia czy inne czynniki są w tym przypadku ważne? Dziękuję

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Pani syn będzie mógł być objety opieką poradni endokrynologicznej dla dorosłych w ramach umowy z NFZ dopiero po ukończeniu 18. roku życia (wiek pacjenta jest tu jedynym kryterium).