Czy dzięki miesiączce można wykluczyć ciążę?

Czy jeśli miałam obawy zajścia w ciążę, ale dostałam miesiączki i trwała 6 dni jak zazwyczaj, to nadal mam powody do obaw? Dodam, że mam nieregularne cykle i trwają długo, bo ponad 32 dni. W tym miesiącu miałam bole piersi i były też powiększone, dostałam wyprysków na cerze, co zazwyczaj mam w okresie dni płodnych oraz przed miesiączką. Był też brązowy sluz jednego dnia. Więc wnioskuje, że były to własnie dni płodne. Czy jeśli tak to ciążę można wykluczyć?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciążę raczej w Pani przypadku można wykluczyć, ale dla pewności może Pani wykonać jeszcze test ciążowy, który powinien być już wiarygodny. Pozdrawiam